Bílý boxer

Původem pochází od mastifů a molosských dog, zavezených do střední Evropy z středověkého Řecka asi před dvěma tisíci lety. Do Německa byl vyvezen v polovině minulého století k křížení a zušlechtění různých plemen psů dogovitých, nejbližší příbuzní plemene jsou německá doga a anglický buldok starého typu.

Bílí boxeři tu jsou tak dlouho jako samotné plemeno a na počátku plemenitby německých boxerů stála dlouhá řada bílých boxerů. Poprvé byl německý boxer na výstavě předveden v Mnichově v roce 1895. Do roku 1925 mohli být bílí boxeři v Německu registrováni. Proto se dnešní chovatelé boxerů mohou ve svých vrzích setkat s bílým štěnětem.

Bílí boxeři tvoří přibližně 25% všech boxerů a přesto stále existuje mnoho nedorozumění a nevědomostí o jejich bílé barvě.
Problém s bílou barvou vzniknul poté, co začali být boxeři díky svým povahovým vlastnostem používáni jako policejní psi. Přirozeně bílá barva neumožňovala to, co je pro služebního psa důležité – nebýt viděn v noci
Od roku 1925 proto v Německu platil zákaz registrace bílých boxerů a používání jich v chovu. Německý boxer klub se domníval, že takto bílou barvu vymýtí.
To vedlo mnoho chovatelů k praxi zabíjení všech štěňat bílé barvy.Ačkoli předci bílých boxerů s průkazem původu dnes již více než 80 let nejsou v žádném případě bílí, stále se bílí boxeři rodí (a není jich málo). To je způsobeno genem přenášejícím bílé znaky (gen bílé barvy), který je recesivní. Spojením dvou boxerů nesoucích gen bílé barvy vznikne vždy alespoň 25% štěňat bílých. To znamená, že bílá štěňata se rodí i ze spojení např. svou zlatých nebo dvou žíhaných boxerů, záleží na jejich genotypu. 
Vymýtit Bílé boxery se tedy nepodařilo, jsou však stále považovány za tzv. nestandard, což znamená, že tato zvířata neodpovídají kvůli své barvě plemennému standardu německého boxera.
Ve standardu, který vždy tvoří země původu (tedy SRN), je jasně napsáno, že standardní zvíře je pouze takové, které má barevnou srst minimálně na dvou třetinách těla. Důsledkem toho je, že ačkoli bílý boxer jako potomek rodičů s průkazem původu také vlastní průkaz původu, nemůže být nikdy použit v oficiálním chovu, nemůže být uchovněn a nemůže se účastnit výstav. 
To jsou však všechna omezení upotřebitelnosti bílého boxera, protože je samozřejmě možné, aby se takový pes účastnil závodů či skládal zkoušky např. ze sportovní kynologie, záchranářství nebo agility. Bílá barva je vadou pouze exteriérovou, nikoli výkonnostní.
Mnoho lidí se také domnívá, že bílí boxeři jsou albíni, což ale nejsou. Bílý boxer má pigmentované oči, často má také barevné skvrny na různých místech těla a pigmentované flíčky na kůži, což albinismus vylučuje. Z tohoto důvodu také nejsou bílí boxeři více náchylní k nemocem vážícím se na albinismus než ostatní barevní boxeři. 


Zákon o ochraně zvířat zakazuje tato bílá, ale jinak zdravá a životaschopná štěňata utrácet!!!

 Bílý boxer tedy dostane průkaz původu, kde je zaznamenáno, že je nestandardní.